Aktualności

Wernisaż w Galerii Forum 76.

6 czerwca odbył się wernisaż wystawy z okazji pięciolecia pracowni architektonicznej Archidea – projektanta Forum 76.

Mieszkańcy Łodzi w Galerii Forum 76 będą mieli możliwość obejrzeć zdjęcia przedstawiające projekty architektoniczne Łukasza Królikowskiego i Krzysztofa Wichlińskiego. Autorem zdjęć jest Maciej Frydrysiak.

Właściciele pracowni są autorami i współautorami wielu ciekawych łódzkich obiektów, m.in. Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Wydziału Historii czy Wydziału Nauk o Wychowaniu, a także koncepcji modernizacji licznych budynków (Katedra Bibliotekoznawstwa, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, Wydział Pedagogiki, elewacja Teatru im. Stanisława Jaracza, etc.). Ukończyli wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej w 1995 roku i od tej pory – z krótkimi przerwami – wspólnie łączą swoje pasje przy tworzeniu architektury. Doświadczenie zawodowe zdobywali w Polsce, Niemczech, Holandii i Czechach, pracując zarówno w międzynarodowych koncernach, jak i małych firmach architektonicznych.

Zaprojektowany przez pracownię Archidea budynek Forum 76. Business Center to jeden z pierwszych biurowców klasy A w Łodzi, zlokalizowany u zbiegu alei Piłsudskiego i ulicy Kopcińskiego. Obiekt, którego budowa zakończyła się w maju tego roku, składa się z siedmiu kondygnacji o łącznej powierzchni 12 000 metrów kwadratowych.

Wystawę będzie można oglądać do końca czerwca w poniedziałki, środy, piątki i soboty w godzinach 16.00–19.00 oraz w niedziele - od 11.00 do 14.00,
w budynku Forum 76 przy ul. Piłsudskiego 76.

« wstecz