Aktualności

Łyżki zachwyciły Kaniewskiego

Wiosenne spotkanie w Forum 76 Janusza Kaniewskiego z młodymi łódzkimi projektantami w dniu dzisiejszym miało swoją kontynuację. Rozstrzygnięty został konkurs na projekt lampy "Oświetl swoją przyszłość".

Wykusz biurowca Forum 76 już po raz kolejny przywitał licznie przybyłych Gości Virako i Janusza Kaniewskiego. Tym razem powodem spotkania nie było jak dotąd śniadanie biznesowe z cyklu Business Breakfast w Forum 76, a ogłoszenie wyników konkursu na projekt lampy. Do rywalizacji zakwalifikowanych zostało 25 projektów nadesłanych z całej Polski. Poziom rywalizacji, co wielokrotnie podkreślał Kaniewski, stał na bardzo wysokim poziomie. Wygrała praca Gosi Płoskońskiej, studentki łódzkiej ASP. Lampę Gosi tworzy ogromna liczba plastykowych łyżeczek, a całość przypomina świecący kwiat. Projektant ocenił pracę Płoskońskiej jako bardzo dojrzałą i pomysłową. Sama autorka podkreśliła natomiast, że praca nad tym projektem przyniosła jej wiele radości i satysfakcji. W konkursie nieplanowaną wcześniej  nagrodę otrzymał wyróżniony projekt Jacka Chrzanowskiego, również studenta łódzkiej uczelni. Lampa Jacka w opinii Kaniewskiego, to lampa która [...] nie ma oświetlać, jest pięknym przedmiotem, który stoi w pokoju. Nie będzie się starzała, a to bardzo ważne. Jej wycena jest jednak zupełnie nierynkowa, ale oczywiście spróbujemy zrobić to taniej. Obie lampy zostaną wystawione w warszawskim butiku projektanta oraz podczas łódzkiego festiwalu designu ŁÓDŹ DESIGN.

Podsumowując konkurs Prezes Zarządu Virako Krzysztof Witkowski oraz Janusz Kaniewski zgodnie podkreślili, iż mając na uwadze zainteresowanie, poziom rywalizacji oraz promocję najlepszych młodych adeptów sztuki projektowania idea konkursu warta jest kontynuacji.


od lewej: Janusz Kaniewski, zwycięzca konkursu Gosia Płoskońska


od lewej: Krzysztof Witkowski, wyróżniony projektant Jacek Chrzanowski


od lewej: Janusz Kaniewski, Dyrektor Wykonawczy Festiwalu ŁÓDŹ DESIGN Dorota Stępniak
« wstecz