Aktualności

Forum 76. Business Centre lauretaem konkursu Budowa Roku 2009 !!!

Łódzki deweloper – Virako znalazł się wśród laureatów prestiżowego konkursu Budowa Roku 2009. Uznanie specjalistów branży budowlanej zdobyła ostatnia inwestycja zrealizowana przez dewelopera, biurowiec klasy A – Forum 76 przy al. Piłsudskiego 76 w Łodzi.

Projekt budowlany firmy Virako – pierwszy w Łodzi biurowiec klasy A, został nagrodzony przez ekspertów Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, nagrodą II stopnia w konkursie Budowa Roku 2009, w kategorii budynki biurowo-administracyjne. Autorami projektu architektonicznego kompleksu Forum 76 są Łukasz Królikowski i Krzysztof Wichliński z łódzkiej pracowni Archidea. Oprócz walorów estetycznych oraz rozwiązań architektonicznych i technologicznych, zastosowanych przy budowie obiektu, kapituła konkursu nagrodziła inwestycję za tempo realizacji. Kompleks powstał w rekordowym tempie 12 miesięcy od kwietnia 2008 do kwietnia 2009. Generalnym wykonawcą została specjalizująca się w tego typu inwestycjach kielecka firma budowlana Condite. Oficjalne otwarcie Forum 76 odbyło się w maju ubiegłego roku.

– Cieszę się, że nasza inwestycja zdobyła uznanie grupy specjalistów w branży budowlanej. Tym bardziej jest mi miło, że łódzki biurowiec, Forum 76, znalazł się wśród najlepszych w kraju – mówi Krzysztof Witkowski, prezes Virako. – Zależało nam, by oddać do użytku obiekt o najwyższym standardzie nie tylko budowlanym, ale także estetycznym, który będzie się wpisywał w naturalną tkankę miejską. Olbrzymią wagę przywiązywaliśmy do wyboru generalnego wykonawcy i do samego procesu budowlanego. Dzisiaj, dzięki tej nagrodzie wiem, że nam się to udało – dodaje.

Dziś Forum 76 tętni życiem. Komercjalizacja biurowca osiągnęła poziom ponad 60 %. Wśród najemców znajdują się głównie firmy z sektora finansowego tj.: Deloitte, Bank Zachodni WBK i Bank Millennium, ale także firma z branży galwanotechnicznej – Enthone. W tym roku Deweloper pozyskał kolejnych prestiżowych najemców, którzy zmienią swój adres na Piłsudskiego 76. Jednym z nich jest globalny potentat na rynku usług finansowych Bank HSBC. – Nowi najemcy docenili nasz biurowiec, jego wygodną i dostępną lokalizację, profesjonalne zarządzanie oraz przyjazną atmosferę – informuje Krzysztof Witkowski. – To była dobra połowa roku, której ukoronowaniem jest ta prestiżowa nagroda!
« wstecz