Aktualności

Kalendarz z misją, czyli o sukcesie akcji "Szczęśliwe Podwórka".

2 grudnia w Forum76. Business Centre odbył się wernisaż kalendarza, zaprojektowanego przez wybitnego designera Janusza Kaniewskiego specjalnie na rzecz projektu społecznego "Szczęśliwe Podwórka". W wyniku aukcji grafik i kalendarza, wolontariuszom ze świetlicy przy ul. Pomorskiej 54 udało się zebrać niemal 23 tysiące złotych. Łódzcy biznesmeni hojnie wsparli akcję, namawiani przez Janusza Kaniewskiego i Artura Partykę, ambasadorów akcji.

"Nie stać nas na obojętność" - mówił podczas wernisażu Krzysztof Witkowski, mecenas akcji "Szczęśliwe Podwórka". Wtórowali mu designer Janusz Kaniewski i lekkoatleta Artur Partyka, ambasadorzy projektu, którzy przez cały czas jego trwania czynnie wspierają świetlicę podwórkową przy ul. Pomorskiej 54. Dzięki akcji zorganizowanej przez Centrum Wsparcia Terapeutycznego we współpracy z łódzkim deweloperem, firmą Virako, wolontariuszom ze świetlicy udało się zgromadzić niebagatelną kwotę prawie 23 tysięcy złotych, pochodzącą z licytacji grafik Janusza Kaniewskiego i pierwszego egzemplarza kalendarza "RE_FRESH 2011".

Pierwsza praca - Riva - stworzona w 2010, jedna z ulubionych grafik autora, została wylicytowana za kwotę 7100 zł. Druga - Warszawa moje biuro, specjalnie przygotowana na potrzeby akcji, znalazła nowego właściciela za kwotę 6000 zł. Pierwszy egzemplarz wyjątkowego kalendarza, sygnowany numerem jeden, z podpisem Janusza Kaniewskiego, został sprzedany za 4000 zł. Osoby, które nie wzięły udziału w licytacji, mogły nabyć kalendarz w punkcie sprzedaży obsługiwanym przez wolontariuszy świetlicy. - Każdy, kto chciałby wejść w posiadanie 13 grafik autorstwa sławnego designera, składających się na "RE_FRESH 2011", będzie mógł dokonać zakupu kalendarza w Galerii Łódzkiej od 3 do 10 grudnia - dodaje Krzysztof Witkowski. Całkowity dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na wspieranie działalności świetlicy, która co roku boryka się z problemem zamknięcia z powodu niewystarczających środków finansowych.

Wieczór wzbogacił multimedialny pokaz kalendarza w oprawie świetlno-muzycznej. Jej twórcą i wykonawcą był młody kompozytor Marek Papaj, któremu towarzyszyła siostra Joanna, zapewniając oprawę wokalną prezentacji. Na zakończenie wieczoru organizatorzy zaplanowali ekskluzywny koncert Agi Zaryan, jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek jazzowych, uznanej przez magazyn Jazz Forum za wokalistkę roku. « wstecz