Aktualności

Nowa siedziba Centralnego Ośrodka Informatyki

W okresie wakacyjnym do kompleksu biurowego Forum76. Business Centre wprowadził się kolejny duży najemca, którym jest Centralny Ośrodek Informatyki. Jest to pierwsza instytucja budżetowa, mająca swoja Centralę w Łodzi. Tym samym komercjalizacja Forum76. osiągnęła poziom ponad 85% !

W centrum zainteresowania

Tegoroczne lato okazało się okresem niezwykle sprzyjającym zmianom. Rozpoznawalny już adres, którym niewątpliwie jest al. Piłsudskiego 76 w Łodzi, stał się nową siedzibą Centralnego Ośrodka Informatyki. Instytucja ta utworzona przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji realizuje zadania w zakresie informatyzacji i teleinformatyki kraju. Przedmiotem podstawowej działalności COI jest wykonywanie usług na rzecz MSWiA w zakresie prowadzenia Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPiK oraz budowy, rozwoju i eksploatacji innych systemów teleinformatycznych prowadzonych lub przewidzianych do prowadzenia przez MSWiA. Docelowo instytucja zamierza zatrudnić w Łodzi około siedemdziesięciu osób, w tym wysokowyspecjalizowanych przedstawicieli branży informatycznej.

Obok Centrali w Łodzi, COI posiada również oddziały w Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, a także biura w Katowicach, Krakowie, Skierniewicach i Warszawie.

Pozostało tylko 15%

Centralny Ośrodek Informatyki wynajął w biurowcu przy "skrzyżowaniu marszałków" ponad 700 mkw. powierzchni, dołączając tym samym do największych światowych koncernów, takich jak: Bank Zachodni WBK, HSBC Bank Polska, czy Deloitte.

Jak twierdzi dyrektor instytucji Robert Głodowski:

" Specyfika działalności COI wymaga od nas zachowania szczególnego bezpieczeństwa w obiegu informacji. Wysokiej klasy infrastruktura oraz szeroko rozumiana kontrola dostępu była dla nas warunkiem koniecznym przy wyborze nowego miejsca naszej Centrali. Forum76. niezaprzeczalnie ten wymóg spełnia."

Nowy najemca przybliżył zatem kompleks biurowy do zakończenia procesu komercjalizacji. Pozostało niespełna 15% wolnej powierzchni, jednakże sąsiedztwo renomowanych firm i prestiżowa lokalizacja w sercu miasta, stanowią niekwestionowany atut biurowca. Zapewne w krótkim czasie zaowocuje to podpisaniem kolejnych kontraktów przez firmy, z którymi prowadzone są rozmowy. Tak więc idea stworzenia biznesowego centrum Łodzi ma szansę stać się niebawem rzeczywistością.
« wstecz