Aktualności

Wyjątkowy kalendarz Virako 2012 - czyli Chris Niedenthal i Janusz Kaniewski dla dzieci

23 listopada 2011 r. w biurowcu Forum 76. Business Centre odbył się wernisaż limitowanego kalendarza Virako na rok 2012. To już trzecia edycja unikatowego kalendarza, który w tym roku zdobią wybrane zdjęcia – te archiwalne i fotografie współczesnej Łodzi - Chrisa Niedenthala, mistrza fotografii dokumentalnej, laureata World Press Photo. O wyjątkową oprawę graficzną zdjęć i projekt kalendarza zadbał światowej sławy designer, Janusz Kaniewski.

- Naszym celem jest zaspokojenie najbardziej wyrafinowanych gustów poprzez nietypowe połączenie sztuki fotografii i designu – mówi Krzysztof Witkowski, prezes Virako. Dzięki licytacji pierwszego egzemplarza kalendarza, dwóch zdjęć Chrisa Niedenthala: najsłynniejszego „Czasu Apokalipsy” oraz współczesnej fotografii dworca Łódź Fabryczna udało się zebrać ponad 20 tys. PLN. Sprzedaż tego unikatowego kalendarza w nakładzie jedynie 400 sztuk nadal trwa. Dochód z jego sprzedaży w całości przeznaczony jest na wsparcie działalności Świetlicy Podwórkowej przy Pomorskiej 54 w Łodzi oraz świetlicy "Przystanek 13" prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej, które opiekują się dziećmi z łódzkich enklaw biedy. – Mało ostatnio fotografuję, ale kiedy dostałem propozycję od Virako, zrobiło mi się ciepło, tym bardziej, że cel jest szlachetny. Wyciągnąłem więc stare aparaty manualne – podkreśla Chris Niedenthal.

Jedną z atrakcji wieczoru była prezentacja multimedialna kalendarza zrealizowana przez Andrzeja Różyckiego, studenta PWSFTViT w oprawie muzycznej zespołu instrumentalnego Alla Vienna.

Kalendarz, z którego dochód przeznaczony jest na wsparcie działalności świetlic środowiskowych, jest dostępny w sprzedaży. Wystarczy wysłać e-mail o tytule „zamawiam kalendarza” na adres cwt@cwt.org.pl. Koszt kalendarz to 115 PLN (cena zawiera koszt przesyłki).

Szczegóły na stronie: www.cwt.org.pl


Więcej informacji o wernisażu kalendarza Virako na 2012 rok można znaleźć w serwisach:

·         Onet.pl,http://kultura.onet.pl/sztukipiekne/chris-niedenthal-i-janusz-kaniewski-dla-dzieci,1,4905989,artykul.html

·         Wp.pl,http://kultura.wp.pl/kat,1011519,title,Chris-NIEDENTHAL-i-Janusz-KANIEWSKI-dla-dzieci,wid,13976513,wiadomosc.html

« wstecz