Aktualności

Kalendarze jak ciepłe bułeczki

Wielkim sukcesem zakończyła się tegoroczna akcja firmy Virako, „Szczęśliwe Podwórka”. Dzięki licytacji wyjątkowego limitowanego kalendarza stworzonego przez znakomity duet artystów Niedenthal-Kaniewski, w niezwykle krótkim czasie udało się zebrać niebagatelną kwotę ponad 40 tysięcy złotych. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Virako na 2012 rok został przeznaczony na wsparcie działalności świetlic środowiskowych, opiekujących się dziećmi z łódzkich enklaw biedy.

Kalendarz opatrzony fotografiami laureata World Press Photo Chrisa Niedenthala i zaprojektowany przez top designera Janusza Kaniewskiego został zrealizowany w ramach wsparcia projektu „Szczęśliwe Podwórka”. Pomysłodawcą akcji jest łódzki deweloper - Virako, który już po raz trzeci objął mecenat nad wydarzeniem. - To dla nas wielki zaszczyt, że przy realizacji projektu zgodzili się wziąć udział artyści tej klasy. Mistrzowskie zdjęcia i znakomity projekt zaowocowały stworzeniem dzieła wyjątkowego zarówno pod względem artystycznym, jak i społecznym. Tym bardziej cieszy nas, że kalendarze rozeszły się jak ciepłe bułeczki – mówi Krzysztof Witkowski, prezes firmy Virako. Cały nakład tego limitowanego kalendarza stworzonego jedynie w 400 egzemplarzach rozszedł się w kilkanaście dni. Sprzedaż prowadzona była wyłącznie podczas wernisażu prezentującego dzieło oraz w Internecie.


Ta wyjątkowa akcja społeczna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas wernisażu odbyła się licytacja kalendarza sygnowanego numerem jeden oraz podpisami autorów , a także dwóch zdjęć Chrisa Niedenthala: najsłynniejszego „Czasu Apokalipsy” oraz współczesnej fotografii dworca Łódź Fabryczna. W sumie w trakcie wydarzenia udało się zebrać ponad 20 tys. PLN, co w połączeniu ze sprzedażą internetową dało niebagatelną kwotę ponad 40 tys. PLN. Zebrane fundusze zostały przekazane na wsparcie działalności Świetlicy Podwórkowej przy ul. Pomorskiej 54 w Łodzi, która opiekuje się dziećmi z enklaw biedy - Celem istnienia Świetlicy jest przerwanie pętli dziedziczenia biedy i zachowań aspołecznych. Dzięki tej cyklicznej akcji Świetlica Podwórkowa otrzyma środki finansowe, które umożliwią jej utrzymanie działalności przez kilka miesięcy. Ma to szczególne znaczenie w okresie zimowym, ponieważ nasi podopieczni traktują Świetlicę jak drugi dom, gdzie można znaleźć ciepło, posiłek i dobrych ludzi z pomysłem na lepsze jutro. Zebrane podczas akcji fundusze zostaną przeznaczone na opłacenie czynszu, rachunków za energię elektryczną oraz obsługę księgowości, a także na zakup artykułów spożywczych i plastyczno-warsztatowych – mówi Sylwester Janek, pedagog i socjoterapeuta pracujący w Świetlicy Podwórkowej.


Pomoc finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych z licytacji jednego ze zdjęć otrzymała także świetlica „Przystanek 13”, prowadzona przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

« wstecz