Aktualności

Virako poszukuje Młodszego Specjalisty w dziale komercjalizacji.

Osoby zainteresowanie pracą w dynamicznie rozwijającej się firmie deweloperskiej, realizującej prestiżowe i niepowtarzalne projekty, prosimy o przesłanie CV (ze zdjęciem) oraz listu motywacyjnego na adres praca@virako.pl. więcej »


Virako wybrało Budimex na generalnego wykonawcę inwestycji Monopolis

Firma Budimex jako generalny wykonawca będzie odpowiadać za realizację pierwszego etapu flagowej inwestycji firmy Virako – wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis w Łodzi. Budowa rozpocznie się w lutym 2018 r., a zakończy w połowie 2019 r. więcej »


Kalendarz Virako 2018

W Centrum Promocji Mody łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych odbyła się premiera 8 edycji Kalendarza Virako. Prezentacji wydawnictwa towarzyszyła aukcja charytatywna, z której całkowity dochód wesprze działalność Fundacja Virako Szczęśliwe Podwórka. więcej »


Virako sprzedało swoją flagową nieruchomość

Rok 2016 przyniósł znaczące zmiany na łódzkim rynku nieruchomości komercyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje szeroko komentowana w środowisku transakcja. Zlokalizowany w centrum miasta wysokiej klasy biurowiec Forum 76. Business Centre został nabyty przez fundusz inwestycyjny z siedzibą w Londynie. Należący dotychczas do łódzkiej firmy Virako wspomniany budynek klasy A to jeden z najbardziej prestiżowych obiektów biurowych. To także rozpoznawany wśród mieszkańców i przyjezdnych adres. więcej »


ZAWIADOMIENIE O ZMIANIE ADRESU BIURA SPÓŁKI VIRAKO SP. Z O.O.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż z dniem 03.06.2016r. uległ zmianie adres biura Spółki Virako. Nowy adres to: FORUM 76. BUSINESS CENTRE AL. PIŁSUDSKIEGO 76 90-330 ŁÓDŹ Adres siedziby (ul. Dowborczyków 25, 90-019 Łódź) oraz pozostałe dane rejestrowe - NIP, Regon, KRS pozostają bez zmian. Numery telefonów, faksu oraz adresy email pozostają bez zmian. Prosimy o aktualizację danych w Państwa bazach adresowych oraz kierowanie bieżącej korespondencji pod nowy adres biura Spółki. więcej »


Praktykuj w Virako!

Virako Sp. z o.o. przystąpiło do tegorocznej edycji projektu stażowego „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne 2016” organizowanego w ramach programu „Młodzi w Łodzi”. więcej »


Nowy Rok, nowy Najemca w Forum76.

Wraz z nadejściem roku 2016, w przestrzeni Forum76. Business Centre pojawił się nowy najemca. TIP Trailer Services Europe, bo to o nim mowa, wynajął reprezentacyjne biuro na 6 piętrze biurowca. więcej »


Tak! Dla biurowca Forum 76. Business Centre.

2015 rok jest dowodem na to że receptą na sukces jest profesjonalizm, zaangażowanie i dobra komunikacja. Dotychczasowi najemcy biurowca Forum 76. Business Centre decydują się na przedłużenie umowy najmu, a nowym członkiem rodziny Forum stał się Airbus Helicopters Polska Spółka z o. o. więcej »


Airbus Helicopters – wiatr w skrzydła łódzkiej branży technologicznej

W czwartek 19.02.2015 w Łodzi w należącym do spółki Virako biurowcu, Forum 76. Business Centre, znajdującym się przy Al. Piłsudskiego 76, miała miejsce inauguracja biura nowego najemcy - Airbus Helicopters Polska Spółka z o. o. Wybór Łodzi na siedzibę Airbus Helicopters jest ważnym wydarzeniem w skali kraju, dlatego ceremonię otwarcia, która miała miejsce w Centrum Konferencyjnym Forum 76, uświetnili swoją obecnością ambasadorowie Francji, Niemiec i Hiszpanii. więcej »


Forum 76. Business Centre po raz kolejny zdobyło nagrodę Eurobuild Awards.

4 grudnia podczas uroczystej gali Eurobuild Awards łódzki kompleks Forum 76 został wybrany Biurowcem Roku 2014. W drodze do tytułu, budynek firmy Virako sp. z o. o., pokonał ponad pięćdziesięciu konkurentów. To już drugi raz gdy ta prestiżowa nagroda trafiła do należącego do Virako grafitowego budynku przy skrzyżowaniu Marszałków. Nikt wcześniej dwukrotnie nie zdobył tej nagrody. Łódź zdobyła tytuł Miasta Przyjaznego Inwestorom pokonując m.in. Warszawę, Wrocław czy Kraków. więcej »


Wielki sukces artystycznego Kalendarza Virako

Piąta edycja Kalendarza Virako, tym razem z pracami wybitnego Ryszarda Horowitza, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem i wielkim zainteresowaniem. Można było zaobserwować to szczególnie podczas wernisażu, który odbył się 14 listopada bieżącego roku w dawnych zakładach monopolu wódczanego w Łodzi. Owacjom na stojąco nie było końca, a licytacja zdjęć i sygnowanego kalendarza z numerem 1 przerosła oczekiwania Organizatorów więcej »


Owocna jesień w Forum 76 – optymistycznie na łódzkim rynku nieruchomości biurowych

Trzeci kwartał 2013 roku dla biurowca Forum 76, przy skrzyżowaniu marszałków okazał się wyjątkowo owocny. Obok takich firm jak Deloitte, Bank Millenium, Bank Zachodni WBK, swoje biuro otworzy BNP Paribas Bank Polska, który od nowego roku zajmie w budynku ponad 650 m kw. więcej »


Forum76 w ddtvn!

Podczas weekendowego wydania programu Dzień Dobry TVN cala Polska mogła zobaczyć, jak pracuje się w budynku Forum 76, uhonorowanym prestiżową nagrodą magazynu Eurobuild dla Najlepszego Biurowca w Polsce 2012 roku. więcej »


Wielki sukces Virako w prestiżowym konkursie Eurobuild Awards – Forum 76. najlepszym biurowcem w Polsce!

Podczas wczorajszej gali wręczenia nagród Eurobuild Awards, Spółka Virako, właściciel Forum 76. Business Centre, odebrała nagrodę dla najlepszego polskiego Biurowca Roku 2012. Tym samym dołączyła do grona najlepszych firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. To już trzecia edycja projektu organizowanego przez wydawcę dwujęzycznego miesięcznika „Eurobuild Central & Eastern Europe”. więcej »


Virako laureatem "Złotej wędki".

Virako zostało laureatem "Złotej wędki", nagrody w konkursie "Łódzko odpowiedzialni". To wyróżnienie dla firmy, która idealnie wpisuje się w ideę społecznego zaangażowania biznesu. więcej »


Wernisaż Kalendarza Virako 2013 z rekordową sumą 70 tysięcy złotych!

22 listopada w budynku Forum 76 odbył się wernisaż Kalendarza ze zdjęciami Jodi Bieber, laureatki World Press Photo. Tego wieczoru poznaliśmy ostateczną wersję unikalnego dzieła, Kalendarza pod nazwą „Some Kind of Wonderful”. „Każdy moment, każde wydarzenie, osoba, pejzaż może być wyjątkowe, piękne, niepowtarzalne. Trzeba je tylko takim pokazać”- wyjaśnia swoją koncepcję Jodi Bieber. więcej »


Kalendarz Virako 2013 – Some Kind of Wonderful - ze zdjęciami Jodi Bieber

Już 22 listopada poznamy ostateczną wersję unikalnego Kalendarza ze zdjęciami Jodi Bieber, laureatki World Press Photo, wykonanymi podczas jej pobytu w Łodzi. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cel charytatywny. więcej »


Wyróżnienie dla Virako Sp. z o. o. w Rankingu Newsweek Polska.

Virako Sp. z o.o. zostało Laureatem Rankingu Firm Rodzinnych Roku 2012 w województwie łódzkim w kategorii firm mikro. Ranking wyłonił najbardziej dynamiczne polskie firmy rodzinne, a najważniejszym kryterium była dynamika wzrostu sprzedaży na podstawie danych finansowych za lata 2009 i 2010. więcej »


Łodzianie w obiektywie Jodi Bieber, czyli nowa edycja Kalendarza Virako.

16 lipca na zaproszenie firmy Virako, przyjechała do Łodzi Jodi Bieber, laureatka World Press Photo 2011. więcej »


Kalendarz Virako 2012 w Muzeum Plakatu

Mamy zaszczyt poinformować, że w Muzeum Plakatu w Wilanowie będzie można obejrzeć karty kalendarza, który powstał we współpracy z Chrisem Niedenthalem i Januszem Kaniewskim w ramach akcji "Szczęśliwe Podwórka". więcej »


Kalendarze jak ciepłe bułeczki

Wielkim sukcesem zakończyła się tegoroczna akcja firmy Virako, „Szczęśliwe Podwórka”. Dzięki licytacji wyjątkowego limitowanego kalendarza stworzonego przez znakomity duet artystów Niedenthal-Kaniewski, w niezwykle krótkim czasie udało się zebrać niebagatelną kwotę ponad 40 tysięcy złotych. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Virako na 2012 rok został przeznaczony na wsparcie działalności świetlic środowiskowych, opiekujących się dziećmi z łódzkich enklaw biedy. więcej »


Kalendarz Virako 2012 - nakład wyczerpany!

Informujemy, iż limitowany nakład kalendarza Virako 2012 został w chwili obecnej wyczerpany. więcej »


Wyjątkowy kalendarz Virako 2012 - czyli Chris Niedenthal i Janusz Kaniewski dla dzieci

23 listopada 2011 r. w biurowcu Forum 76. Business Centre odbył się wernisaż limitowanego kalendarza Virako na rok 2012. To już trzecia edycja unikatowego kalendarza, który w tym roku zdobią wybrane zdjęcia – te archiwalne i fotografie współczesnej Łodzi - Chrisa Niedenthala, mistrza fotografii dokumentalnej, laureata World Press Photo. O wyjątkową oprawę graficzną zdjęć i projekt kalendarza zadbał światowej sławy designer, Janusz Kaniewski. więcej »


Nowa siedziba Centralnego Ośrodka Informatyki

W okresie wakacyjnym do kompleksu biurowego Forum76. Business Centre wprowadził się kolejny duży najemca, którym jest Centralny Ośrodek Informatyki. Jest to pierwsza instytucja budżetowa, mająca swoja Centralę w Łodzi. Tym samym komercjalizacja Forum76. osiągnęła poziom ponad 85% ! więcej »


Kalendarz z misją, czyli o sukcesie akcji "Szczęśliwe Podwórka".

2 grudnia w Forum76. Business Centre odbył się wernisaż kalendarza, zaprojektowanego przez wybitnego designera Janusza Kaniewskiego specjalnie na rzecz projektu społecznego "Szczęśliwe Podwórka". W wyniku aukcji grafik i kalendarza, wolontariuszom ze świetlicy przy ul. Pomorskiej 54 udało się zebrać niemal 23 tysiące złotych. Łódzcy biznesmeni hojnie wsparli akcję, namawiani przez Janusza Kaniewskiego i Artura Partykę, ambasadorów akcji. więcej »


Ponad 76 biurek w Forum 76

Na przełomie roku do łódzkiego biurowca Forum 76 wprowadzi się nowy najemca. Będzie nim notowana na GPW Spółka Magellan S.A., lider usług finansowych sektora ochrony zdrowia. W ten sposób komercjalizacja nowoczesnego biurowca osiągnęła poziom blisko 80%. więcej »


... tak robi sie Fakty

Po niespełna dwumiesięcznej przerwie do szklanego wykusza biurowca Forum 76 ponownie zawitali uczestnicy śniadań biznesowych. Gościem specjalnym wrześniowego spotkania był dziennikarz radiowy i telewizyjny, od kilku lat nieprzerwanie tworzący Fakty w programie TVN - Paweł Płuska. więcej »


Forum 76. Business Centre lauretaem konkursu Budowa Roku 2009 !!!

Łódzki deweloper – Virako znalazł się wśród laureatów prestiżowego konkursu Budowa Roku 2009. Uznanie specjalistów branży budowlanej zdobyła ostatnia inwestycja zrealizowana przez dewelopera, biurowiec klasy A – Forum 76 przy al. Piłsudskiego 76 w Łodzi. więcej »


Łyżki zachwyciły Kaniewskiego

Wiosenne spotkanie w Forum 76 Janusza Kaniewskiego z młodymi łódzkimi projektantami w dniu dzisiejszym miało swoją kontynuację. Rozstrzygnięty został konkurs na projekt lampy "Oświetl swoją przyszłość". więcej »


Ostatni klaps na planie filmu "Weekend"

Produkcja filmu "Weekend" zakończyła zdjęcia do debiutu reżyserskiego Cezarego Pazury. Ostatni klaps na planie produkcji padł w ostatni ... weekend czerwca w budynku Forum 76. Business Centre w Łodzi! więcej »


Wakacyjny spokój ciała i ducha

Po raz kolejny już przeszklony wykusz biurowca przy skrzyżowaniu „marszałków” zgromadził Uczestników śniadań biznesowych w Forum 76. Ostatnie przedwakacyjne spotkanie poświęcone w całości zostało tematyce pracy nad kondycji psychofizyczną za sprawą tai-chi. więcej »


"Ukoronowany" Piotr Pustelnik w Forum 76

27.04 br. Annapurna 8091 m n.p.m. – 27.05 br. Forum 76. Business Centre Śniadanie z Piotrem Pustelnikiem więcej »


60 procent na pierwsze urodziny Forum76

Równo rok po otwarciu Forum 76 – jednego z najbardziej nowoczesnych biurowców w Łodzi – pozostały nie tylko wspomnienia szampańskiego wieczoru otwarcia i symbolicznych kluczy dla pierwszych najemców, ale też … prezent w postaci nowego kontraktu podpisanego z jedną z wiodących instytucji finansowych na świecie. więcej »


Łódź dziś i jutro oczami ekspertów

27 kwietnia we wtorek, punktualnie o 9:30 rozpoczęło się kolejne z cyklu spotkań w Forum 76 – Business Breakfast. Liczni Goście zgromadzeni na VI piętrze biurowca wzięli udział w zorganizowanej przez Virako oraz Deloitte i ING Bank Śląski debacie gospodarczej w całości poświęconej tematyce rozwoju miasta i regionu. więcej »


Wygraj staż u projektanta Ferrari!

Już dziś weź udział w konkursie organizowanym przez Janusz Kaniewski Haute Design i Virako. Zaprojektuj lampę i wygraj staż u projektanta Ferarri! więcej »


Gwiazda designu w Forum 76

9 marca w biurowcu Forum 76 Business Center przez cały dzień gościliśmy polskiego designera Janusza Kaniewskiego, który projektuje nie tylko dla znanych na całym świecie marek samochodowych takich jak Ferrari czy Lancia, ale także firm sportowych (buty dla maratończyków Fila, buty narciarskie Rossignol). więcej »


Jak dobrze wynająć biuro … ?

9 lutego w Forum 76 Business Center odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu śniadań biznesowych. więcej »


Biuro Twoja wizytówką, czyli jak dbac o wizerunek

26 stycznia w biurowcu Forum 76 Business Center odbyło się pierwsze z zaplanowanych przez Virako spotkań pt. „Biuro Twoją wizytówką, czyli jak dbać o wizerunek”. więcej »


Wernisażowy sukces kalendarza BIURO GRZECHU WARTE. 2010

2 grudnia punktualnie o godzinie 19:15 w budynku Forum 76 rozpoczął się wernisaż zdjęć do kalendarza BIURO GRZECHU WARTE. 2010. więcej »


Kalendarz BIURO GRZECHU WARTE. 2010 na pomoc Świetlicy Podwórkowej

Dzięki kalendarzowi Biuro grzechu warte. 2010, podopieczni Świetlicy Podwórkowej mają szansę, by w ich wspólnym domu zagościło ciepło. więcej »


Kalendarz Virako BIURO GRZECHU WARTE. 2010

Kalendarze firmowe to doskonały sposób promocji, stosowany od dawna zarówno przez znane na całym świecie koncerny jak i mniejsze firmy. więcej »


Enthone i Vorwerk - nowi najemcy Forum 76

Do grona nowych najemców Forum 76. Business Centre dołączyła firma Enthone - jedna z wiodących firm galwanotechnicznych, należąca do Cookson Electronics oraz firma Vorweck - zajmująca się bezpośrednią sprzedażą ekskluzywnych artykułów gospodarstwa domowego, wyposażenia kuchennego, kosmetyków i dywanów. więcej »


Forum 76 planem sesji fotograficznej - part II

Już po raz drugi w niedługim odstępie czasu Forum 76 – najnowsza inwestycja Virako – na dwa dni zamieniła się w plan sesji fotograficznej. Tym razem projekt fotograficzny dewelopera zrealizowała łódzka fotograf Joanna Pawłowska. więcej »


Pocztówka z Forum 76

Virako swoją najnowszą akcją marketingową postanowiło przypomnieć łodzianom i nie tylko blask tzw. „pocztówek”. więcej »


Grill'owanie w Forum 76

W samym środku lata, w czwartek 13 sierpnia miał miejsce pierwszy grill dla Najemców Forum 76. więcej »


„Polska – atrakcyjne miejsce dla lokalizacji Centrów Usług Wspólnych” - konferencja KPMG

12 sierpnia b.r. w Urzędzie Miasta Łodzi odbyła się konferencja podsumowująca raport o atrakcyjności SSC (Shared Service Center), autorstwa jednej z największych firm doradczych na świecie – KPMG. więcej »


Forum 76 planem sesji fotograficznej - part I

W dniach 7-9 sierpnia w Forum 76 miało miejsce niecodzienne wydarzenie jakim była sesja fotograficzna zrealizowana przez agencję 8balldesing z Łodzi na specjalne zamówienie firmy Virako. więcej »


Łódź miastem innowacji - nagroda specjalna dla Virako

19 czerwca 2009 r. w Sali Balowej Hotelu Andel’s w Łodzi miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród w Konkursie Łódź Proponuje – Innowacyjni i Kreatywni. więcej »


Wernisaż w Galerii Forum 76.

6 czerwca odbył się wernisaż wystawy z okazji pięciolecia pracowni architektonicznej Archidea – projektanta Forum 76. więcej »


Czesław zaśpiewał w Forum 76

W niedzielę 17 maja w nowo otwartym budynku Forum 76, odbyło się pierwsze wydarzenie kulturalne podczas którego gościliśmy mieszkańców Łodzi we wnętrzach ukończonego już biurowca. więcej »


Wielkie otwarcie

Forum 76 otwarte po dwunastu miesiącach ! więcej »


Virako aktywizuje Łódź

Firma Virako rozpoczyna akcję wizerunkowo-informacyjną pod hasłem „Łódź optymalnym rozwiązaniem dla biznesu”. Kampania w prasie i mediach elektronicznych ruszyła z początkiem marca. więcej »


Wiecha na Forum 76

Blisko 180 osób uczciło zakończenie stawiania konstrukcji biurowca Forum 76. Business Center w Łodzi. Tradycyjna wiecha została zawieszona w najwyższym punkcie budynku zlokalizowanego w samym centrum miasta. więcej »


Deloitte w Forum 76. Business Centre

Deloitte, jedna z największych na świecie firm świadczących usługi doradcze i audytorskie, w przyszłym roku wprowadzi się do Forum 76. Business Centre, pierwszego łódzkiego biurowca klasy A. Firma zajmie ok. 650 mkw powierzchni biurowej. więcej »


Biura przyszłości - konferencja dla architektów

Virako, Politechnika Łódzka, Kinnarps Polska, Quickborner Team Polska oraz Fabryka Ciszy na konferencji "Projektowanie i aranżowanie przestrzeni biurowej zgodnie z obowiązującymi przepisami i tendencjami design". więcej »


Banki przeprowadzają się do Forum76.

Mamy przyjemność poinformować, że budynek Forum 76. Business Centre zyskał pierwszych najemców. Już wkrótce swoje oddziały otworzą tu dwa banki: Bank Zachodni WBK oraz Bank Millennium. więcej »


Konferencja "Metr Kwadratowy Ziemi Obiecanej"

16 października 2008r w Łodzi, firma Virako przy współudziale Urzędu Miasta Łodzi oraz firm GTC, Panattoni oraz Echo Investment, zoorganizowała konferencję poświęconą tematyce łodzkiego rynku nieruchomości. więcej »


"Spacer po mieście przyszłości" - Virako partnerem akcji Gazety Wyborczej

W każdą środę, począwszy od 9 lipca, towarzyszyliśmy Państwu w „Spacer po mieście przyszłości”. Na łódzkich stronach Gazety Wyborczej prezentowane były inwestycje, które już niedługo zmienią obliczę Łodzi. więcej »


Kamień węgielny pod Forum 76

29 maja 2008 wmurowany został kamień węgielny pod budynek Forum 76. Business Centre. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy, instytucji finansujących oraz władz Miasta. więcej »


Virako na konferencji Eurobuild

12 Maja 2008r, w hotelu Intercontinental w Warszawie odbyła się doroczna konferencja „Biura i Hotele” organizowana przez miesięcznik Eurobuild CEE. Wzięli w niej udział przedstawiciele największych firm specjalizujących się w inwestycjach biurowych i hotelowych. więcej »


Virako na CEPIF 2007

Spółka Virako wzięła udział w IV Środkowoeuropejskich Targach Nieruchomości i Inwestycji CEPIF 2007, które odbywały się 4 i 5 czerwca w Warszawie. Na wspólnym z Urzędem Miasta Łodzi stoisku targowym zaprezentowała makietę Forum 76 oraz wizualizacje nowej inwestycji. więcej »


Virako na Konferencji Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych

26 i 27 kwietnia 2007 roku odbyła się w Łodzi konferencja pt. „Nowe funkcje obiektów poprzemysłowych w Łodzi” zorganizowana przez Łódzkie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych przy współudziale Wydziału Strategii i Analiz Urzędu Miasta Łodzi. więcej »


Zielone Forum. BREEAM In-use

Kompleks Forum76 Business Centre otrzymał Certyfikat BREEAM, wielokryterialny system oceny jakości budynków, będący obecnie jednym ze standardów branży nieruchomości w Europie i na świecie stosowanym przez inwestorów, deweloperów oraz najemców. więcej »