Aktualności

Wernisaż Kalendarza Virako 2013 z rekordową sumą 70 tysięcy złotych!

22 listopada w budynku Forum 76 odbył się wernisaż Kalendarza ze zdjęciami Jodi Bieber, laureatki World Press Photo. Tego wieczoru poznaliśmy ostateczną wersję unikalnego dzieła, Kalendarza pod nazwą „Some Kind of Wonderful”. „Każdy moment, każde wydarzenie, osoba, pejzaż może być wyjątkowe, piękne, niepowtarzalne. Trzeba je tylko takim pokazać”- wyjaśnia swoją koncepcję Jodi Bieber.

Podczas wernisażu odbyła się licytacja pierwszego egzemplarza Kalendarza z podpisami Jodi Bieber oraz Janusza Kaniewskiego, autora grafik tegorocznej edycji, który zakupiono za rekordową kwotę 15 tys. złotych! Na licytację przeznaczono także 3 fotografie kolekcjonerskie Jodi oraz grafikę Janusza Kaniewskiego. Łączny dochód z licytacji oraz sprzedaży egzemplarzy Kalendarza prowadzonej tego dnia, wyniósł 70 tys. złotych! Jest to  absolutny rekord akcji. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wsparcie świetlic środowiskowych z Łodzi w ramach programu Szczęśliwe Podwórka. Pomysłodawcą akcji jest prezes firmy Virako, Krzysztof Witkowski. Dzięki niemu była to już czwarta edycja programu. Myślą przewodnią był zamysł połączenia wysokiej wartości artystycznej z celem charytatywnym. 

 

Wernisaż prowadziła Marzena Rogalska, a swoją obecnością uświetnili go m.in.: Beata Sadowska, Bogna Sworowska, Chris Niedenthal, Małgorzata Niemen, Monika Mrozowska, Oliver Janiak, Tomasz Zubilewicz i Artur Partyka, czyli osoby nie tylko wrażliwe na piękne dzieła artystyczne, ale  także chętnie wspierające akcje charytatywne.                  

                  

Wszyscy, którzy nie byli na wernisażu, ale chcą wesprzeć akcję i zakupić kalendarz mogą to zrobić za pośrednictwem strony internetowej Virako.pl już teraz. Należy się jednak spieszyć, gdyż Kalendarz jest wydawnictwem limitowanym, wydrukowanym w liczbie zaledwie 400 egzemplarzy, a może być oryginalnym prezentem świątecznym nie tylko dla kolekcjonerów dzieł sztuki.

Wystawa prezentująca karty Kalendarza jest dostępna dla publiczności w Łodzi, w budynku Forum76, Piłsudskiego 76 w dniach 23.11-20.12 oraz w Warszawie w Galerii ZPAF, Plac Zamkowy 8, w dniach 07.01-02.02.2013.

« wstecz