Aktualności

Kalendarz Virako 2018

W Centrum Promocji Mody łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych odbyła się premiera 8 edycji Kalendarza Virako. Prezentacji wydawnictwa towarzyszyła aukcja charytatywna, z której całkowity dochód wesprze działalność Fundacja Virako Szczęśliwe Podwórka.

Kolejna odsłona Kalendarza Virako 2018 to swoisty hołd dla Łodzi - miasta ludzi o otwartych umysłach i sercach. Przed obiektywem trzynaście kobiet, o rożnych profesjach, pasjach i obszarach działania. Za aparatem Izabela Urbaniak nietuzinkowa fotografka, która jak nikt inny potrafi odczytać emocje swoich modelek i przekazać ich naturalność. Owocem wspólnych spotkań są portrety kobiet, związanych z Łodzią w miejscach oddających jej klimat. Co je łączy? Niewątpliwie różnorodność i niewyreżyserowaną sensualność.

Udział w tym wyjątkowym projekcie zgodziły się wziąć: Maria Belka, Maria Gładkowska, Agnieszka Więdłocha, Lucyna Szierok, Marta Kucińska, Barbara Otto, Aleksandra Hunger, Małgorzata Wojdal, Magdalena Michalak, Aleksandra Grudzień, Zuzanna Zielińska, Joanna Woś i Joanna Jabłońska.

Prezentacja Kalendarza Virako 2018 odbyła się w gościnnych przestrzeniach Centrum Promocji Mody łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. To był wspaniały wieczór. Magia Łodzi i łodzian zadziałała w niezwykły sposób. Spotkaniu towarzyszyła ciepła, lekka atmosfera z dozą humoru. Całość przepleciona piosenkami Marleny Dietrich, które brawurowo wykonała Izabela Bukowska, aktorka Teatru Polskiego w Warszawie.

Licytacja Kalendarza Virako 2018 i trzech zdjęć autorstwa Izabeli Urbaniak były najważniejszym punktem czwartkowego wydarzenia. Kolejny raz okazało się, że możemy na Państwa liczyć. Licytacja była niezwykle emocjonująca. Kalendarz z nr 1 osiągnął sumę 12 500 zł. Dziękujemy z całego serca. Przepiękne, klimatyczne zdjęcia to kolejne 17 500 zł. Cała suma trafi do podopiecznych Fundacji Virako Szczęśliwe Podwórka.

Premierę kalendarza uświetniło swoją obecnością liczne grono wspaniałych gości. Część z nich towarzyszy naszemu wydarzaniu od wielu lat. Za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Wszystkim gorąco dziękujemy za to, że byliście z nami.


« wstecz