Nowoczesny biurowiec na drodze do realizacji

Konferencja i warsztaty na Politechnice Łódzkiej


25.10.2007 na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej firma Virako Sp. z o.o. (d.Faktoria) zorganizowała konferencję dla studentów pt. „Nowoczesny biurowiec na drodze do realizacji - jak stworzyć i skutecznie zaprezentować dobry projekt”. Wydarzenie było poświęcone przede wszystkim biznesowemu aspektowi procesu deweloperskiego.

W konferencji wzięli udział między innymi: Martin Hyams i Michał Kuś z firmy Aedas CE Architects and Palnners, dr Magdalena Lendzion- Trojanowska z Uniwersytetu Łódzkiego, Krzysztof Witkowski – prezes zarządu Virako Sp. z o.o. oraz trener wizerunku- Mirosław Oczkoś. Studenci Politechniki mieli możliwość zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu współpracy z inwestorem oraz prezentacji i autoprezentacji.

Konferencja była jednocześnie otwarciem konkursu „Zaprojektuj i wypromuj biurowiec- konkurs na zagospodarowanie jednej z łódzkich działek.” Zadaniem studentów jest nie tylko stworzenie ciekawej koncepcji zagospodarowania nieruchomości przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i ulicy Kilińskiego oraz przede wszystkim przedstawienie swojej idei w najatrakcyjniejszy sposób.