Biura Klasy A. Światowe standardy na łódzkim rynku

Pliki do pobrania

Valor kryteria klasyfikacji biurowców

Prezentacja Valor konferencja Ek Soc UL 29.05.2007
[1678 kb] pobierz >>

Facility Management, a klasa A

Budynki klasy A, a koncepcja facility management konferencja Ek Soc UL 20.05.2007
[962 kb] pobierz >>

BRE HIPOTRECZNY 29.05.2007

Prezentacja konferencja Ek Soc UL 29.05.2007
[510 kb] pobierz >>

Konferencja na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.


29 maja na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się konferencja „Biura klasy A. Światowe standardy na łódzkim rynku”. Organizatorami wydarzenia były: Katedra Inwestycji i Nieruchomości na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, spółka Virako oraz Valor - Instytut Nieruchomości.

Prelegenci, wśród których znajdowali się zarówno teoretycy jak i praktycy, przybliżyli uczestnikom koncepcje związane z nowoczesnymi biurowcami w naszym kraju oraz na łódzkim rynku. Poruszane tematy dały zebranym możliwość zapoznania się z zagadnieniami związanymi z klasyfikacją budynków biurowych w Polsce i na świecie, finansowaniem nieruchomości w odniesieniu do klasyfikacji tychże budynków oraz koncepcjami zarządzania „inteligentnymi biurowcami”. Istotnym elementem konferencji był także wątek Łodzi. Swoją wizję przyszłości miasta zaprezentował prezes firmy Virako, inwestora pierwszego biurowca klasy A w Łodzi Forum76, Krzysztof Witkowski, który wyjaśnił dlaczego nowoczesne przestrzenie biurowe są niezbędne w rozwoju miasta.


Prelegenci: dr Zdzisława Ledzion – Trojanowska, Grzegorz Kurzyp, Joanna Mroczek, Sven-Torsten Kain, prof. Ewa Kucharska-Stasiak, Krzysztof Witkowski


Wśród uczestników znaleźli się zarówno przedstawiciele stowarzyszeń rzeczoznawców majątkowych, zarządców nieruchomości, czy architektów, jak również studenci łódzkich uczelni wyższych.