Nagrody i wyróżnienia

Nagroda im. Henryka Grohmana 2017W czerwcu 2017, obchodząca 20-lecie istnienia, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, przyznała nagrody im. Henryka Grohmana. Patron Nagrody, to jeden z największych XIX-wiecznych łódzkich fabrykantów, uznany za jednego z ojców założycieli ze względu na wkład w historyczny rozwój miasta.


ŁSSE przyznając nagrody upamiętnia osiągnięcia fabrykanta i jego zasługi dla miasta, ale przede wszystkim promuje osoby, firmy oraz instytucje, które wyznają podobne wartości.Spółka Virako otrzymała nagrodę w kategorii Inwestor-mecenas. Dokładnie 8 lat temu Virako zainicjowało akcję społeczną "Szczęśliwe Podwórka", a od 2014 roku Fundacja Virako wspiera dzieci z enklaw biedy i prowadzi świetlicę środowiskową w Łodzi, gdzie ma pod opieką trzydzieścioro dzieci.Eurobuilds Awards 2014

Po raz kolejny biurowiec Forum 76. Business Centre otrzymał nagrodę w konkursie Eurobuild Awards. W drodze o tytuł najlepszego polskiego Biurowca Roku 2014, budynek firmy Virako sp. z o. o., pokonał ponad pięćdziesięciu konkurentów.


Eurobuild Awards to zdecydowanie najważniejsze nagrody branżowe przyznawane w Polsce. O ich prestiżu i autentyczności decyduje między innymi fakt, iż są przyznawane na podstawie anonimowych opinii najemców poszczególnych biurowców. Badanie przeprowadzone drogą elektroniczną i za pomocą wywiadów telefonicznych przeprowadził Instytut badania rynku i opinii Millward Brown.


Jakość i profesjonalizm dostarczanej usługi przekładają się na zadowolenie najemców, a to jest niezaprzeczalnie najlepszą i najważniejszą nagrodą dla twórców Forum 76. Warto podkreślić, że od 2009 roku, czyli od samego początku, żadna z firm które wybrały Forum 76. Business Centre, nie zamieniła go na inny biurowiec.Eurobuilds Awards 2012

Podczas grudniowej gali wręczenia nagród Eurobuild Awards, Spółka Virako, właściciel Forum 76. Business Centre, odebrała nagrodę dla najlepszego polskiego Biurowca Roku 2012. Tym samym dołączyła do grona najlepszych firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. To już trzecia edycja projektu organizowanego przez wydawcę dwujęzycznego, cenionego nie tylko w branży deweloperskiej, miesięcznika "Eurobuild Central & Eastern Europe".

Forum 76. Business Centre
zdobyło nagrodę w najważniejszej dla każdego dewelopera kategorii, czyli Nagrody najemców i użytkowników biur. Zwycięzca został wyłoniony na podstawie wyników ankiety przeprowadzonej przez lidera badania rynku i opinii w Europie Środkowo-Wschodniej, firmę Millward Brown SMG/KRC. Badaniem objęto ponad tysiąc najemców z 55 nowoczesnych, wytypowanych przez jury biurowców w całej Polsce. Pozwala to bezsprzecznie ustalić stopień zadowolenia z obiektu.

Podczas tej samej gali do Virako trafiła także główna nagroda dla najlepszego Zarządcy Nieruchomości Biurowych w Polsce 2012. Odebrała ją Karolina Tobiańska.

Eurobuild Awards - WinnersŁódzko odpowiedzialni


"Złote Wędki" to nagrody w konkursie "Łódzko odpowiedzialni", którego organizatorem jest Fundacja Partnerstwo dla Łodzi na czele z posłem Johnem Abrahamem Godsonem. Podczas uroczystej gali 3 grudnia 2012 roku w sześciu kategoriach wyróżniono najlepsze firmy, projekty i osobistości, hołdujące idei społecznego zaangażowania biznesu.

Virako
odebrało nagrodę za najlepszy projekt dotyczący czasu wolnego. "Złotą Wędkę” kapituła konkursu przyznała firmie za akcję społeczną "Szczęśliwe Podwórka”.Statuetka ma symbolizować stwarzanie możliwości do rozwoju, a nie proponowanie gotowych rozwiązań. Myśl przewodnia przedsięwzięcia jest prosta: Dajemy wędkę, a nie rybę!Ranking Firm Rodzinnych Roku 2012Newsweek dostrzegł potencjał drzemiący w rodzinnych przedsiębiorstwach, dlatego prezentuje ich przedstawicieli w specjalnym Rankingu Firm Rodzinnych, który wyłonił najszybciej rozwijające się rodzinne biznesy w Polsce. Ranking przedstawia laureatów wg podziału na województwa oraz cztery kategorie wielkościowe prezentowanych w nim firm: mikro, małe, średnie i duże.

Virako Sp. z o.o. zostało Laureatem Rankingu Firm Rodzinnych Roku 2012 w województwie łódzkim w kategorii firm mikro. Najważniejszym kryterium była dynamika wzrostu sprzedaży na podstawie danych finansowych za lata 2009 i 2010.Budowa Roku 2009

Projekt budowlany firmy Virako - pierwszy w Łodzi biurowiec klasy A - został nagrodzony przez ekspertów Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, nagrodą II stopnia w konkursie Budowa Roku 2009, w kategorii budynki biurowo-administracyjne.

Autorami projektu architektonicznego kompleksu Forum 76 są Łukasz Królikowski i Krzysztof Wichliński z łódzkiej pracowni Archidea. Oprócz walorów estetycznych oraz rozwiązań architektonicznych i technologicznych, zastosowanych przy budowie obiektu, kapituła konkursu nagrodziła inwestycję za tempo realizacji. Kompleks powstał w rekordowym tempie 12 miesięcy od kwietnia 2008 do kwietnia 2009. Generalnym wykonawcą została specjalizująca się w tego typu inwestycjach kielecka firma budowlana Condite. Oficjalne otwarcie Forum 76 odbyło się w maju 2009 roku.