Nasze realizacje

Powierzchnie biurowe Łódź

Dotychczas najważniejszą inwestycją Spółki było Centrum Biznesowe Faktoria - czyli malownicze powierzchnie biurowe w Łodzi (przy ul. Dowborczyków). Virako zmieniło wnętrza Fabryki Motorów Henryka Wegnera z 1920 roku (później fabryki wstążek i Wytwórni Sprzętu Sportowego „Wessa”) w nowoczesny, wielofunkcyjny budynek biurowy klasy B+, o łącznej powierzchni użytkowej 3000 m2, z niepowtarzalnym charakterem pofabrycznym. Wśród instytucji, które ujęła ta nietypowa powierzchnia biurowa, swoje siedziby zlokalizowały między innymi firmy telekomunikacyjne, doradcze i farmaceutyczne. W kompleksie zlokalizowano również stylową restaurację, nowoczesną, multimedialną salę konferencyjną i salonik prasowy.


Virako, jako generalny wykonawca, odrestaurowało zabytkowy dworek z XVIII w. o powierzchni użytkowej ponad 700 mkw., zlokalizowany pod Warszawą. Trzyhektarowy park i dworek odzyskały swoją dawną świetność. Projekt został zrealizowany według najwyższych standardów, dotyczących zarówno realizacji inwestycji budowlanej, jak i rewitalizacji.


W grudniu 2006 roku Spółka nabyła grunty przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Kopcińskiego w Łodzi oraz położone na nich budynki należące do Łódzkich Zakładów Przemysłu Spirytusowego „POLMOS”. Atrakcyjność działki (jedna z najlepszych lokalizacji w mieście) oraz wzrost zapotrzebowania na powierzchnie biurowe (Łódź wciąż nie dysponuje wystarczającą ilością budynków biurowych wysokiej klasy) przyczyniły się do podjęcia przez Zarząd Spółki decyzji o wybudowaniu Forum 76. Business Centre – jest to budynek biurowy i centrum biznesowe gwarantujące użytkownikom wysoki standard wynajmowanych lokali oraz doskonałe otoczenie dla biznesu.