Projektowanie i aranżowanie przestrzeni biurowej

Blisko stu studentów architektury Politechniki Łódzkiej przysłuchiwało się wykładom na temat nowych trendów w aranżacji biurowych przestrzeni. Konferencje na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska zorganizowało w czwartek 20 listopada Virako wraz z Politechniką.

Bronisław Wieruszewski, Project Manager Quickborner Team Polska, opowiadał młodym ludziom o wyzwaniach, jakie staną w niedalekiej przyszłości przed architektami, przybliżał charakterystyki poszczególnych projektów, mówił także o tym, jakich zadań mogą się spodziewać studenci, kiedy obronią dyplomy.

Beata Osiecka Prezes Zarządu Kinnarps Polska przedstawiła młodym ludziom kierunki rozwoju biurowego designu podkreślając, że zgodnie z trendami coraz więcej ludzi instaluje swoje biura w domu zaś Jacek Danielewski z Fabryki Ciszy opowiedział o akustycznych systemach bezpieczeństwa, które powinny być instalowane w każdym nowoczesnym biurowcu.
Na koniec grupa studentów wraz z wykładowcami mogła teorię skonfrontować z rzeczywistością – zwiedzili bowiem Forum76. Business Centre – budowany w Łodzi przez Virako pierwszy biurowiec klasy A.
Partnerem konferencji „Projektowanie i aranżowanie przestrzeni biurowej zgodnie z obowiązującymi przepisami i tendencjami design” były Kinnarps, Fabryka Ciszy oraz Quickborner Team Polska.