Zaprojektuj i wypromuj biurowiec w Łodzi

Konkurs Zaprojektuj i wypromuj biurowiec w Łodzi.


Wyłoniono laureatów konkursu „Zaprojektuj i wypromuj biurowiec…” na zagospodarowanie działki na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Piłsudskiego w Łodzi, zorganizowanego przez firmę Virako Sp. z o.o. wraz z Politechniką Łódzką, pod patronatem Urzędu Miasta Łodzi.


12 grudnia 2007 w Hotelu Fokus w Łodzi młodzi architekci zaprezentowali jury swoje prace. Konkursowym zadaniem było bowiem nie tylko przygotowanie projektu obiektu biurowego, ale także zaprezentowanie go przez twórców w taki sposób, jakby robili to na rozmowie z potencjalnym klientem.


Jury wyłoniło trzy najciekawsze koncepcje, które wyróżniały się ciekawym podejściem architektonicznym, a także przedstawiały wysoki poziom prezentacji biznesowej. – Naszym głównym założeniem było zachęcenie studentów do brania udziału w tego rodzaju konkursach – mówi Krzysztof Witkowski, Prezes Zarządu Spółki Virako. Dzięki nim młodzi ludzie oprócz doskonalenia warsztatu architektonicznego nabierają także doświadczenia w profesjonalnej prezentacji swoich prac przyszłemu klientowi. Dlatego nagrodą dla laureatów jest udział w szkoleniu „Sztuka wywierania najlepszego wrażenia – autoprezentacja i prezentacja”, które przeprowadzi profesjonalna firma szkoleniowa.


Wyróżnione prace to :

– Black&White Business Center Marcin Sieradzki

– Blog 21 Agata Kwaśny, Joanna Wędzonka, Jacek Lewandowski

– Morphosis Agata Wieczorek, Ewa Wieszczek, Dominik Karczewski