Media o nas

Virako dawniej Faktoria

W związku z dynamicznym rozwojem i chęcią stworzenia rozpoznawalnej marki deweloperskiej, Spółka Faktoria Sp. z o.o. postanowiła przyjąć nową nazwę - Virako Sp. z o.o.


Nowa nazwa, jak i logotyp odzwierciedlają charakter realizowanych, a także planowanych inwestycji - nowoczesnych i prestiżowych projektów deweloperskich, takich jak Forum 76. Business Centre, którego budowa właśnie się rozpoczęła.
Generalny wykonawca Forum 76 - spółka Condite z grupy Kolporter - rozpoczął w połowie kwietnia prace budowlane w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Łodzi (przy zbiegu alei Piłsudskiego i Rydza Śmigłego). Budowa potrwa zaledwie 12 miesięcy. Wraz z zakończeniem prac, Łódź otworzy się na centra usługowe międzynarodowych koncernów. Firmy doradcze, informatyczne czy księgowe, miały do tej pory prosty wybór. Budowały własny budynek od podstaw albo rezygnowały z inwestycji w Łodzi. Istniejące budynki nie spełniały ich standardów i oczekiwań. Teraz to się zmieni.
Forum 76 będzie w Łodzi pierwszym biurowcem klasy A, według powszechnie uznawanej na świecie klasyfikacji BOMA International (Building Owners and Managers Asociation). Budynek będzie miał 12 tys. m2 powierzchni całkowitej. Znajdą się w nim: nowoczesna przestrzeń biurowa, przeszklone atrium, bogate zaplecze: sala konferencyjna, punkty usługowe, restauracja, wewnętrzny i zewnętrzny parking oraz ogród na dachu.
Projekt wykonała Pracownia Archidea Spp. Inwestycję prowadzi Virako Sp. z o.o. (dawniej Faktoria sp. z o.o.). Budowę sfinansował BRE Bank Hipoteczny SA oraz BRE Bank SA.

Definicja biurowca klasy A według klasyfikacji BOMA: budynek nowy, usytuowany przy ważnej arterii komunikacyjnej (widoczny), o najwyższym standardzie - prestiżowe wejście, recepcja, restauracja na miejscu, liczba miejsc parkingowych (co najmniej jedno na 70 mkw. powierzchni biurowej dla budynków w centrach miast), łatwa do aranżacji powierzchnia, klimatyzacja, budynek chroniony, zarządzany inteligentnym systemem komputerowym.


--------------------------------------------------------------------------------

Tekst (r.)
Zdjęcia Forum 76 Business Centre

21.04.2008
« wstecz