Media o nas

Superbiurowiec w rok

Zaczęli od… szampana

U zbiegu al. Piłsudkiego i ul. Kopcińskiego ( na terenie do niedawna należącym do Polmosu) ruszyła wczoraj budowa najbardziej nowoczesnego – jak twierdzą inwestorzy – biurowca w Łodzi. Minimalna stawka za wynajem wynosi 59 zł za metr kwadratowy. Chętnych najemców z firm finansowych, doradczych, informatycznych czy prawniczych nie brakuje.

Już za 12 miesięcy chcemy powitać ich w naszych progach – mówi Krzysztof Witkowski, prezes zarządu spółki Faktoria , która prowadzi inwestycję. – Już mamy ponad 40 procent miejsc zarezerwowanych.
Inwestycję rozpoczęto wzniesieniem lampki szampana. Chwilę później ciężki sprzęt burzył już starą zabudowę – ale tylko jej elementy, bo przy budowie biurowca zasotaną wykorzystane obecne budynki. Dotyczy to m.in. dawnego sklepu firmowego Polmosu.
Gmach będzie miał 12 tyś. Metrów kwadratowych. Poza przestrzenią biurową znajdą się w nim m.in.: sala konferencyjna, punkty usługowe, restauracja, wewnętrzny i zewnętrzny parking na około 150 samochodów oraz… ogród na dachu.
- A zewnętrzna elewacja niższego budynku porośnięta będzie bluszczem – dodaje Krzysztof Witkowski .

Biurowiec klasy A musi spełniać pewne wyamagania: budynek ma być nowy, usytuowany przy ważnej arterii komunikacyjnej, ma być widoczny, mieć prestiżowe wejście z recepcją na miejscu. Musi mieć też klimatyzację i łatwą do aranżacji powierzchnię. Nad wszystkim ma czuwać tzw. Inteligentny system komputerowy. (TJ)

16.04.2008 « wstecz